Šis gėrimas turi itin senas gamybos tradicijas. Visame pasaulyje yra žinomi Prancūziški, Itališki ar Amerikietiški konjako gamintojai. Koks gamintojas geriausias? Kaip skirstomas konjakas? Kiek kainuoja kokybiškas konjakas? Šiandieniniame straipsnyje apžvelgsime kelis pagrindinius klausimus ir padėsime geriau suprasti kodėl šis gėrimas yra toks populiarus. Taigi, kokie gamintojai geriausi? Kaip ir apžvelgiant kitus gėrimus, taip aptariant ir konjaką nėra paprasta išskirti kelis gamintojus, tačiau vienas iš gamintojų yra „Henesy“. Šiuo atveju konjakas yra vienas iš brangesnių gėrimų, tad jis vartojamas rečiau. Pagrindinis gėrimo skirstymas yra pagal jo brandinimo terminą. Kuo ilgiau brandintas gėrimas, tuo jis brangesnis. Aišku, dar vienas kriterijus kokie priedai yra maišomi. Juk kiekvienas konjakas turi savitą skonį, o tai priklauso nuo konkretaus gamintojo ir produkcijos receptūros. Kiek gi kainuoja konjakas? Šio gėrimo kainos prasideda nuo dvidešimt, trisdešimt eurų ir gali siekti kelis šimtus eurų už vieną butelį.

Perkamiausi konjako gamintojai

Kaip jau ne kartą minėjome negalime išskirti vieno perkamiausio ar populiariausio gamintojo. Egzistuoja didelis asortimentas. Daug rūšių, todėl prieš perkant reikėtų plačiau pasidomėti pasirinkto gamintojo produkcija. Ką reikia žinoti prieš perkant konjaką? Vienas iš svarbiausių aspektų, tai konjako brandinimo terminas. Kuo jis ilgesnis, tuo geresnis gėrimas.

Konjakas vs brendis

Du gėrimai, kurie skiriasi savo gamybos technologijomis. Tiek konjakas, tiek brendis gali būti aukštos kokybės ir turėti savitą skonį. Tačiau rinkoje yra nusistovėjusios gėrimų reitingavimo tradicijos, tad konjakas yra aukštesnės kokybės gėrimas. Klausimas ar brendis yra prastesnis gėrimas? Pirmiausia, reikia atsižvelgti į tai, kad egzistuoja daug brendžio rūšių. Vieni yra pigesni, kiti brangesni. Jeigu nuspręsite lyginti gėrimus, tada rekomenduojama atrinkti panašios kainos produkciją.

Specialisto įžvalgos renkantis konjaką

Kaip ir daugelyje sričių, taip ir alkoholinių gėrimų pasaulyje yra savi ekspertai, savi specialistai. Juk egzistuoja itin didelis alkoholinių gėrimų pasirinkimas. Renkantis konjaką reikėtų atsižvelgti į jo gaminimo tradicijas. Kokybiški ir išskirtinių skonių gėrimai turi sudėtingą ir ilgą gaminimo procesą.

Kiek kainuoja konjakas?

Kaip jau minėjome konjako kainos prasideda nuo 25 eurų ir gali siekti kelis šimtus eurų. Aišku, yra gėrimų, kurie parduodami tik aukcionuose, tad jų kainos natūraliai yra didesnės. Ar verta atsižvelgti į kainą? Pirmiausia, turite suprasti, kad išskirtinės kokybės gėrimai gaminami ne pramoniniu būdų. Egzistuoja daryklos, kuriuose ilgus metus laikomasi tam tikrų tradicijų ir todėl konjakas pagaminamas su išskirtiniu skoniu.