Kada šį klausimą uždavėme padangų pardavimo specialistui, tai jo veide pasirodė nustebimas. “Labai mažai klientų, ieško kokybės” – atsakė jis. Pasirodo, didžioji dalis klientų kiekvieną dieną klausinėja, kiek kainuoja tiesiog naujos padangos, tačiau retas paklausia, kiek kainuoja rimto gamintojo ar kokybiškos padangos. Kažkodėl daugelis orientuojasi tik į kainą. Tai nėra labai gerai, bet tokia realybė. Ieškant gerų padangų automobiliui reikėtų pirmiausia atsirinkti gamintojus. Rinkoje egzistuoja nemažai gamintojų, kurie siūlo tiesiog pigias padangas. Todėl pats paprasčiausias būdas išsirinkti geras padangas, tai pradėti nuo gamintojų. Dabar klausimas, kokie gamintojai yra geri? Rekomenduojame: Dunlop, Goodyear, Pirelli, Nokian, Michelin. Tai patys pagrindiniai ir ko gero geriausi padangų gamintojai pasaulyje. Jeigu nukeliausite į Vokietiją, JAV ar Japonija, tai praktiškai kiekvienas vairuotojas žinos “GoodYear” kompanija. Aišku, šio gamintojo ir pavadinimas yra gerai nuteikiantis – “Geri Metai”. Taigi, kada jau žinote, kokio gamintojo produkcijos norite, tai tiesiog keliaujate prie kompiuterio  ir paieškos sistemoje susirandate daug elektroninių parduotuvių. Juose elementariai ieškote kiek kainuos šios kompanijos žieminės naujos padangos. Aišku, kad kaina tikrai bus nemaža. Šio gamintojo padangos gali kainuoti iki keturių šimtų eurų už vieną vienetą. Tai tikrai nėra maža kaina. Lietuvoje, daugelis vairuotojų renkasi ženkliai pigesnes padangas.

Naujos padangos vs senos padangos

Šioje vietoje nėra ką lyginti, nes ir taip aišku, kad naujos padangos yra daug kartų geriau už senas. Tačiau daugelis vairuotojų kažkodėl nelabai supranta, kad geros automobilio padangos yra būtinas žiemos sezono metu. Net ir vasarą geriau važinėti su geromis, naujomis padangomis. Tai jūsų saugumas. Juk gali būti per vėlu pirkti padangas, kada padarysite rimtą avariją. Geriau netaupykite ir žiemos sezonui būtinai nusipirkti gerų padangų komplektą. Naujos padangos gali būti naudojamos du ar net tris sezonus. Viskas priklauso kiek kilometrų nuvažiuojate per sezoną. Aišku, reikia turėti omeny, kad padangos turi savo galiojimo terminą, todėl daug metų tikrai jų nenaudosite, net jei ir mažai važiuojate.

Kaip reikia montuoti padangas?

Šiandien tikrai to neišmoksite, tačiau perkant naujas padangas svarbu žinoti tai, kad būtina montavimo darbus atlikti tinkamai. Neretai vairuotojai taupo kelis eurus ir montuojasi padangas neaiškiose servisuose. Taip, jūs sutaupėte, bet ar ilgam. Iš pirmo žvilgsnio viskas atrodys gerai, tačiau netinkamai atlikus montavimą, padangos ženkliai greičiau susidėvės.