Iš esmės tai yra ta pati mediena, tačiau ji jau praėjusi patikrinimą ir atitinkamai pagal savo savybes yra priskirta konkrečiai klasei. Kuri nurodo jos stiprumą remiantis skirtingais kriterijais. Dažniausiai klasė žymima C raide ir kažkokiu skaičiumi, kuo jis didesnis, tuo atitinkamai graduota mediena yra stipresnė. Pats jos atrinkimas gali vykti dvejais būdais – rankiniu ir automatiniu. Rankiniu būdu pasitikima kvalifikuotu specialistu, kuris vizualiai atranka medienos gaminius. Aišku, toks būdas nėra pakankamai tikslus, todėl aukštesnės klases statybin4 mediena yra tikrinama automatizuotai. Ir tuomet jau pagal rezultatus priskiriama prie kažkurios iš klasių.

Kodėl graduota mediena kaina bus didesnė?

Iš pirmo žvilgsnio gali pasirodyti, jog visos lentos yra vienodos ir jų savybės priklauso tik nuo medžio rūšies. Aišku, tame yra dalis tiesos, kadangi kiekviena rūšis pasižymi jai būdingomis savybėmis. Tačiau net ir iš to pačio medžio pagaminti produktai gali labai skirtis savo kietumu. Jo nepatikrinus įvertinti praktiškai neįmanoma ir tuomet jau tėra loterija – įsigysite patikimą gaminį ar ne tokį, kokio norėtųsi sudėtingoms konstrukcijoms. Todėl būtent tokiems darbams dažniausiai ir pasirenkama graduota kalibruota mediena. Kur yra patikrintas ir garantuotas jos kietumas bei stiprumas. Aišku, to niekas nedarytų nemokamai, todėl ir šie produktai bus kažkiek brangesni. Be to, atrankos metu gaminiai išskiriami į skirtingas klases. Todėl perkant tik pačius geriausius iš jų, natūraliai turėsite sumokėti daugiau. Bet jeigu tai nėra svarbu, tuomet galima rinktis ir žemesnės klasės graduota mediena bei sėkmingai ją naudoti. Kur tvirtumas nėra toks reikšmingas.

Kur parduodama kalibruota mediena?

Pirmiausiai jos galima ieškoti didžiuosiuose statybinių medžiagų prekybos centruose. Tačiau ten pasirinkimas neretai bus ribotas. Todėl vertėtų atkreipti dėmesį ir į mažesnes įmones, kurios veikia išskirtinai šioje srityje. Jų asortimente turėtų būti kalibruota mediena Šiauliai ar bet kuriame kitame didesniame mieste. Be to, dabar yra unikali galimybė apsipirkti ir internetu, kas leidžia ne tik sutaupyti laiko, tačiau ir gerokai praplečia pasirinkimo galimybes. Tas ypač svarbu gyvenant mažesniuose miesteliuose, kuomet nėra labai patogu vykti į didmiestį, kur būtų daugybė skirtingų parduotuvių. Todėl internetu įsigyta graduota mediena gali būti pristatoma į praktiškai bet kurią šalies vietą. Aišku, kai kuriais atvejais gali tekti papildomai susimokėti. Tačiau vertėtų atsižvelgti ir į tai, jog savo transportu parsigabenti ilgas lentas gali būti sudėtinga arba netgi neįmanoma. O jeigu dar jų kiekis nemažas.

https://www.vilniausmedienoscentras.lt/produktai/c24-stipruminio-gradavimo-kalibruota-mediena/

Patikimiausia obliuota mediena

Net ir turint patirties gali būti sudėtinga nustatyti, kokia mediena yra patikima, o kokia nepasižymi tokiomis geromis savybėmis. Aišku, kartais tai neturi labai daug įtakos, tačiau jeigu statysite sudėtingą ir svarbią konstrukciją, pavyzdžiui, stogą, tuomet pasirinkimas bus svarbus. Geriausias kokybės garantas būtų graduota mediena, kur yra nurodyta jos klasė. Tada tikrai žinosite, jog produktas yra pakankamai kietas ir atlaikys jam tenkantį krūvį. Aišku, tokios Litimbera medienos kaina bus kažkiek didesnė lyginant su paprastomis lentomis. Tačiau kai kuriais atvejais neverta taupyti ir vienas iš jų būtų šis.