Turbūt yra tekę girdėti ar net susidurti su vadinamaisiais automobilių perekūpais. Taip vadinami žmonės, kurie užsiima naudotų automobilių perpardavimu. Jie uždirba iš to, kad prastai atrodantį arba nepavydėtinos būklės automobilį geba idealiai paruošti pardavimui. Na, ir dar dėl to, kad meluoja. Tiesa, pastarojo dalyko jūsų daryti nemokysime. Susikoncentruokime tik į techninę pardavimo pusę ir pasižiūrėkime, ką gi ir kaip reikia daryti, kad savo automobilį parduotumėte už brangiau.

Nuodugnus valymas

Galbūt Youtube kanale esate matę kurį nors „UBR team“ kanalo vaizdelį? Jeigu ne, tai žinokite tik tiek – kanalo įkūrėjai yra vadinamieji perekūpai ir kiekviename savo vaizdelyje, kada nuperka automobilį, kurį vėliau nori parduoti, jie jį išplauna. Pasirūpinama ne tik išore, bet ir vidumi. Atvažiavus pirkėjui, salone turėtų būti malonu sėdėti, jis turėtų būti kuo įmanoma švaresnis. Tvarkingai nuplautas automobilis geriau atrodo nuotraukose. Blizgesys gali padėti paslėpti ir kėbulo defektus. Kaip sako patys automobilių prekybos verslo atstovai – „Švari mašina pati parsiduoda.“.

Akumuliatoriaus pakrovimas arba pakeitimas

Nėra nieko blogiau negu neužsikuriantis arba sunkiai užsikuriantis automobilis, kurį atvažiavo apžiūrėti pirkėjas. Jeigu jis neužsikurs, jau teks galvoti apie kainos mažinimą arba apskritai neteksite pirkėjo. Akumuliatorių prieš pardavimą reikėtų patikrinti. Jeigu jo įkrova yra gera – nedarykite nieko. Jeigu jis yra išsikrovęs – pakraukite, o dar geriau – nupirkite naują. Naujas akumuliatorius leis padidinti automobilio vertę pirkėjo akyse, nes atrodys, kad ji buvo nuolat prižiūrėta. Galite pasižiūrėti kiek kainuoja jūsų automobiliu tinkantys akumuliatoriai, varle.lt internetinėje parduotuvėje.

Kondicionieriaus užpildymas

Dauguma pirkėjų mėgsta kabinėti prie to, kad „neveikia kondicionierius“. Jų akyse toks dalykas smarkiai mažina transporto priemonės vertę. Pagalvojus, kad dažniausia problema yra freono trūkumas ir tai, kad jos pašalinimas kainuos keliolika eurų – būtų kvaila to nepadaryti, tiesa? Kitu atveju galima pakeisti ir kokią neveikiančią varžą ar jungiklį. Už nedidelę sumą pinigų smarkiai pagerinsite automobilio pardaviminį įvaizdį.

Ratai, padangos ir stabdžiai

Ratlankiai turėtų būti nuvalyti ir nušveisti. Nedėkite prastų ar nuvažinėtų padangų, nes jos tik mažins TP vertę. Padangas galima nupirkti ir dėvėtas, bet svarbu, kad jos atrodytų tinkamos eksploatavimui. Ratlankiai taip pat turėtų būti vienodi ant visų keturių ratų.

Stabdžių sistema taip pat pasirūpinkite. Traukos, t.y. akceleracijos gali būti ir mažoka, bet stabdymas ir valdymas posūkiuose turi būti geras ir tinkamas. Jeigu žmogus jausis nesaugiai – jis tokios mašinos niekada nepirks. Apsimoka pakeisti stabdžių kaladėles, pripilti stabdžių skysčio, galbūt net pakeisti diskus ar net suportus – jeigu automobilio vertė tokias išlaidas kompensuos.

Važiuoklė

Investicijos į važiuoklę yra rimtas remontas. Jį daryti verta tada, kai:

  • Be tokio remonto nebūtų galima saugiai eksploatuoti automobilio;
  • Viena yda gali gerokai sumažinti viso automobilio vertę;
  • Remontas atsipirktų išaugus pardavimo kainai.

Daugiausiai dėmesio skirkite važiuoklės dalims, einančioms į ratus. Ar nevertėtų pakeisti granatas, galbūt sailenblokus? Važiuoklę apžiūrėti reikėtų servise, kur galėtumėte gauti tikslią, profesionalo nuomonę.

Tvarkingi dokumentai

Negalime pakankamai pabrėžti, kiek svarbu yra sąžiningas ir skaidrus pardavimas. Neslėpkite pardavimo kainos, rašydami mažesnę sumą, neieškokite spragų ir pasiruoškite visus popierius iš anksto. Rekomenduojama atsiskaityti bankiniu pavedimu arba grynais, gaunant visą sumą iš karto. Jeigu automobilio vertė yra didelė – galima sudaryti ir išsimokėjimo sutartį, bet tai yra sudėtingesnis procesas. Nepamirškite informuoti pirkėją dėl taršos mokesčio bei tinkamai užpildykite pirkimo-pardavimo sutartis.