Niekas negalėtų nuginčyti, kad internetinė svetainė nėra reikalinga. Priešingai, internetinių svetainių kūrimas šiandien yra viena populiariausių paslaugų, tačiau tai nepanaikina įdomaus paradokso. Nors iš paslauga ypač populiari, daugelis vis dar nežino svarbių detalių apie kūrimo procesus. Pavyzdžiui, dažnai galvojama, kad internetinių svetainių kūrėjai viską, kas ir yra susiję su šių svetainių kūrimu, atlieka patys. Iš tiesų situacija kitokia – egzistuoja ne vienos srities specialistai, su kuriais internetinių svetainių kūrėjai bendradarbiauja. Kas jie?

Tekstų kūrėjai

Kad ir apie ką būtų kuriama internetinė svetainė  (politiką, gamtą, prekybą, kulinariją, ekonomiką, sveikatą ir t.t.), tekstas yra vienas svarbiausių elementų. Pristatantis, informuojantis, o, galbūt, parduodantis. Vis dėlto, verta pastebėti, kad kokybiškų tekstų rengimas reikalauja daugybės įvairių žinių bei įgūdžių. Taigi, dažnas internetinės svetainės kūrėjas neturi nieko bendra su tekstų kūrimu. Tad, tekstų kūrėjai yra vieni iš tų žmonių, kurių paslaugos reikalingos kuriant interneto svetainę.

Fotografai

Ką tik minėjome, kad tekstų svarba yra labai didelė. Vis dėlto, svarbus ne tik tekstas, bet ir vaizdas. Na, o, kad internetinę svetainę papuoštų tinkamos, kokybiškos nuotraukos, fotografo paslaugos taip pat dažnu atveju yra ypač reikalingos.

Taigi, kaip matyti, tekstų kūrėjai bei fotografai yra tie žmonės, su kuriais bendradarbiauja tie, kurie kuria interneto svetaines. Tačiau ir tai dar ne viskas – reikia akcentuoti, kad ypač svarbus yra ir bendradarbiavimas su internetinių svetainių užsakovais. Darbas prasideda nuo išsamaus aptarimo, kokia turėtų būti internetinė svetainė ir kokius sprendimus reikia įgyvendinti. Aptarimai vyksta ir esant skirtingiems internetinės svetainės kūrimo etapams ar peržiūrų metu.

Taigi, klaidinga būtų galvoti, kad internetinė svetainė yra individualus internetinių svetainių kūrėjo darbas. Labai dažnai bendradarbiaujama su kitų sričių specialistais, pavyzdžiui, tekstų kūrėjais ar fotografais, o taip pat viso proceso metu – su užsakovu. Taigi, galima sakyti, kad internetinių svetainių kūrimas dažnu atveju yra komandinis darbas. Visa tai garantuoja, kad bus pasiektas puikus, lūkesčius pateisinantis rezultatas. Na, o, jei dar tik planuojate užsakyti šią paslaugą, iš anksto turėtumėte žinoti, kad teks rasti laiko bendradarbiavimui bei esamų rezultatų aptarimui.